Ważne rzeczy. Jak czyścić zaprawę cementową?

Heart made of pink protective gloves on white kitchen background.. Woman hands wearing protective gloves. Concept of clean kitchen, successful thumb up yes ok sign

Jak czyścić zaprawę cementową? Twoja zaprawa cementowa odgrywa ważną rolę w ochronie płytki i podłóg lub ścian za nią. Jednak twoja fuga jest o wiele delikatniejsza niż myślisz. Wiele rodzajów gruntów obejmuje piasek, krzemionkę i inne materiały, które są połączone w porowatą strukturę. Materiały te mogą z czasem ulec degradacji i mogą uwięzić brud i inne zanieczyszczenia wewnątrz. Musisz uważać, jak traktujesz zaprawę cementową, aby nadal mogła chronić płytki i wyglądać świetnie.

Oto kilka rzeczy, których należy zawsze unikać, aby przypadkowo nie uszkodzić zaprawy cementowej:

Jak czyścić zaprawę cementową? Surowe środki czyszczące

Potrzebujesz środków czyszczących specjalnie zaprojektowanych do płytek i fug. W przeciwnym razie ryzykujesz zrujnowaniem zarówno niewłaściwymi chemikaliami zawartymi w środkach czyszczących. Na przykład wybielacz może utleniać zaprawę i spowodować jej odbarwienie. Może również rozbić zaprawę. Należy również unikać kwaśnych środków czyszczących, takich jak ocet lub środki do czyszczenia cytryny, które mogą rozpuścić zaprawę. Należy również unikać środków na bazie oleju i wosków, ponieważ mogą pozostawić lepki film, który przyciągnie brud i spowoduje plamienie.

Najlepsze, co możesz zrobić, to użyć zwykłej wody i łagodnego mydła do czyszczenia posadzek lub ścian. Jeśli potrzebujesz czegoś mocniejszego, poszukaj produktu specjalnie zaprojektowanego do płytek lub zadzwoń do profesjonalnej firmy zajmującej się czyszczeniem fug.

Jak czyścić zaprawę cementową? Ciężkie płyny

Może myślisz, że możesz pominąć ostre środki czyszczące i nadal wykonywać pracę, szorując wełnę stalową lub inną szorstką płuczkę. Być może nie rozbijasz fugi za pomocą odkurzacza, ale uszkodzisz ją za pomocą płuczki. Ten powtarzalny ruch i twardy materiał mogą zetrzeć zaprawę, a nawet zarysować lub stępić płytkę.

Powinieneś trzymać się miękkiego mopa lub miękkiej szczotki do codziennego czyszczenia płytki. Jeśli potrzebujesz czegoś z większą ilością zębów, poszukaj produktu zaprojektowanego specjalnie do płytek, takiego jak granitowa podkładka do czyszczenia lub nylonowa szczotka.

Jak czyścić zaprawę cementową? Kolorowe płyny i środki czyszczące

Niektóre środki czyszczące mają kolor pomarańczowy lub niebieski dzięki zawartym w nich dodatkom, takim jak zapachy. Jeśli użyjesz ich na kafelku, ryzykujesz odbarwienie go i zaprawy zamiast czyszczenia. Ciecz może przenikać głęboko w pory płytki i zaczynu i może tam pozostać. Barwnik może trwale odbarwić płytkę i fugę.

Uważaj również na inne kolorowe płyny, takie jak rozlane wino i inne napoje. Natychmiast je wyczyść i spłucz wodą wszystko, co możesz.

Jak czyścić zaprawę cementową? Zbyt dużo wody

Woda może być najbezpieczniejszym materiałem na płytki i kamień, ale zbyt wiele wszystkiego może być złą rzeczą. Zbyt dużo wody zalewającej kafelek i zaprawa może spowodować jego uszkodzenie. Woda może poluzować klej i dostać się do materiałów za płytką, powodując gnicie. Może również prowadzić do wzrostu pleśni i pleśni.

Wystarczy użyć wystarczającej ilości wody, aby wyczyścić zaprawę i nie więcej. W przypadku rozlania lub wycieku należy go natychmiast wyczyścić, aby ograniczyć uszkodzenia płytki lub zaczynu.

Utrzymanie fugi w czystości nie wymaga dużego wysiłku. Musisz tylko zamiatać i wycierać, aby zachować czystość i suchość. Upewnij się tylko, że używasz odpowiednich środków czyszczących i odpowiednich narzędzi, aby nie przypadkowo uszkodzić zaprawy lub płytki. Usuwaj rozlane substancje tak szybko, jak to możliwe, i utrzymuj obszar suchy, nawet po prysznicach i kąpielach.

Jeśli Twoja płytka lub zaprawa ulegną odbarwieniu, skontaktuj się ze specjalistami z Think ECO Think BIO w celu czyszczenia płytek i zaprawy cementowej. Oferujemy renowację posadzek, która oczyści płytki i zaprawę cementową, a także przywróci jej piękny kolor. W wielu przypadkach możemy sprawić, że Twoja płytka i fuga będą wyglądać jak nowe. Osiągamy to bez użycia ostrych środków czyszczących lub płuczek, dzięki czemu kafelki i fugi będą trwać tak długo, jak to możliwe. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o naszej usłudze czyszczenia podłóg z płytek i fug lub poprosić o wycenę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *