Płytki trawertynowe. Czyszczenie płytek i fug

Płytki trawertynowe. Trawertyn to wspaniały kamień, który dobrze komponuje się z naturalnym krajobrazem Arizony. Ma rustykalne, ale wyrafinowane wykończenie, które pasuje do wielu stylów obudowy i wystroju. Możesz nawet zobaczyć trawertyn na historycznych budynkach, takich jak rzymskie Koloseum lub kopuła Bazyliki Świętego Piotra. Budynki te nadal stoją po ponad 1000 latach, więc wiesz, że trawertyn ma trwałość i zachowuje swój naturalny wygląd.

Trawertyn może dłużej wyglądać świetnie, biorąc udział w rutynowej konserwacji. Podjęcie właściwych kroków sprawi, że trawertyn będzie wolny od plam i przebarwień oraz zachowa integralność strukturalną, dzięki czemu nie będzie miał żadnych pęknięć ani odprysków. Oto sześć rzeczy, które możesz zrobić, aby utrzymać trawertyn w swoim domu:

1. Płytki trawertynowe. Chroń je przed meblami

Trawertyn jest kamieniem naturalnym i jest trwały, ale nadal można go zarysować. Nie powinieneś przeciągać mebli po trawertynowej płytce, inaczej ryzykujesz zarysowaniem. Te zadrapania mogą również dać brudowi i innym gruzom miejsce do osadzenia się na płytce, mocno ją zabarwiając (a może nawet na stałe).

Zawsze ciągnij za meble i inne ciężkie przedmioty, aby je przenieść. Umieść podkładki lub inne ochraniacze pod nogami mebli lub sprzętu, aby nie przypadkowo zarysowały podłogi podczas ich używania.

2. Płytki trawertynowe. Utrzymuj podłogi w suchości

W trawertynie znajdują się naturalne pory i rowki, a woda może osadzać się w tych przestrzeniach, umożliwiając rozwój pleśni, pleśni i bakterii. Nawet jeśli regularnie czyścisz podłogi środkami dezynfekującymi, trudno ci będzie trzymać te niebezpieczne środki z dala od płytek. Bakterie mogą wnikać głęboko w płytkę i po prostu nie można jej wyszorować.

Najlepszym sposobem na utrzymanie płytki w czystości jest utrzymanie jej w suchości. Nie używaj mokrego mopa do czyszczenia podłóg. Zamiast tego użyj mopa z mikrofibry do kurzu lub mokrej ściereczki Swiffer do czyszczenia płytki. Możesz także użyć mopa parowego do czyszczenia podłóg i ich dezynfekcji w tym samym czasie.

3. Płytki trawertynowe. Natychmiast wyczyść rozlany płyn

Ze względu na porowatą naturę trawertyn może dość łatwo plamić. Należy natychmiast usunąć wszelkie rozlane płyny, aby zapobiec przedostaniu się płynu do kamienia głębiej i osadzeniu się tam, gdzie nie można go usunąć. Dotyczy to tego, czy wyciek to tylko woda, czy też coś bardziej znanego z barwienia, takiego jak czerwone wino. Natychmiast zetrzyj płyn i kontynuuj czyszczenie.

4. Płytki trawertynowe. Unikaj kwaśnych środków czyszczących

Środki czyszczące zawierające kwas lub inne agresywne chemikalia mogą faktycznie uszkodzić trawertyn. Mogą powodować trawienie, które pozostawia białe plamy i plamy. Kwas znajdziesz w wielu popularnych środkach czyszczących, w tym w myjkach do toalet i innych środkach do czyszczenia łazienki. Mocz jest również kwaśny i może uszkodzić podłogi, jeśli ludzie w domu nie będą ostrożni w uderzaniu w muszlę klozetową.

Poszukaj środków czyszczących zaprojektowanych specjalnie do kamienia naturalnego do zastosowania na płytce z trawertynu. W razie wątpliwości zwykle wystarczy proste rozwiązanie z wodą i łagodnym mydłem.

5. Utrzymuj czystość

Trawertyn jest pełen pęknięć i dołów, które mogą gromadzić wodę, brud i mydło, prowadząc do plam, przebarwień i innych uszkodzeń. Możesz chronić te małe otwory w kafelku, utrzymując płytkę szczelnie zamkniętą. Uszczelniacz zapewni barierę ochronną dla płytki, dzięki czemu będzie łatwiejsza do czyszczenia i będzie wyglądać świetnie przez dłuższy czas.

Pamiętaj, aby również uszczelnić zaprawę. Zaprawa często zaczyna najpierw pękać lub odbarwiać, co może pogorszyć wygląd płytki. Regularne uszczelnianie zaprawy może utrzymać ją w czystości i chronić jej integralność strukturalną.

6. Zmiękcz swoją wodę.

Minerały w wodzie mogą gromadzić się na kafelku. Minerały, takie jak wapń i magnez, mogą łączyć się z resztkami mydła i pozostawiać złuszczające się plamy. Minerały w wodzie mogą również powodować inne problemy, takie jak zabrudzenie urządzeń lub pranie. Można temu zapobiec, zmiękczając wodę.

Powinieneś zainstalować zmiękczacz wody, który może usunąć te minerały z wody i uchronić je przed uszkodzeniem płytki, urządzeń lub prania.

Trawertyn nie wymaga wiele czynności konserwacyjnych, ale musisz pamiętać o tym, jak się nim zajmujesz, aby uniknąć niepotrzebnych uszkodzeń. Jeśli nie będziesz przestrzegać tych wskazówek dotyczących konserwacji, możesz poplamić i uszkodzić płytkę. Być może będziesz mógł wynająć usługę czyszczenia podłogi z płytek, aby odnowić płytkę, ale lepiej jest zapobiec uszkodzeniu w przypadku dostania plam, których nie można usunąć.

Think ECO Think BIO oferuje profesjonalne usługi czyszczenia płytek i fug w celu przywrócenia trawertynu lub innych podłóg i utrzymania ich doskonałego wyglądu. Możemy usunąć lata przebarwień z trawertynu, ceramiki i innych płytek, odświeżając kolor i przywracając mu dawną świetność. Możemy również odnowić linie zaprawy, dzięki czemu cała podłoga będzie wyglądać świeżo. Zadzwoń do nas już dziś, aby dowiedzieć się więcej na temat renowacji posadzek lub zaplanować rutynową usługę czyszczenia płytek i zapraw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *