Czyszczenie płytek ceramicznych

Czyszczenie płytek ceramicznych. 6 haków do czyszczenia podłóg z płytek ceramicznych

Płytki ceramiczne mogą stworzyć piękną podłogę do kuchni, łazienki lub dowolnej innej podłogi w domu. Płytka jest nie tylko piękna, ale jest również odporna na typowe uszkodzenia, na jakie narażone są podłogi, w tym na ścieranie i uszkodzenia przez wodę.

Płytka ceramiczna wymaga niewielkiej konserwacji, ale nie wymaga konserwacji. Musisz dołożyć wszelkich starań, aby podłogi wyglądały dobrze i aby zachować inwestycję. Oto sześć haków, które ułatwią utrzymanie najlepszych podłóg:

Czyszczenie płytek ceramicznych. Natychmiast wyczyść rozlany płyn

Płytka ceramiczna może wytrzymać wiele szkód spowodowanych przez wodę i inne płyny, ale nie jest odporna na zabrudzenia. Jeśli pozwolisz, aby coś takiego jak czerwone wino siedziało na podłodze nawet przez mniej niż minutę, plama może pozostać. Nawet klarowne płyny mogą pozostawić plamy, ponieważ mieszają się z brudem i innymi zanieczyszczeniami, które już znajdują się na podłodze.

Zamiast energicznie szorować podłogi później – i być może nadal nie usuwając plamy – najlepiej natychmiast wyczyścić wszelkie rozlane płyny, aby zapobiec powstawaniu plam.

Czyszczenie płytek ceramicznych. Do czyszczenia użyj Swiffera

Wszystko, co musisz zrobić, aby wyczyścić podłogi ceramiczne, to regularnie zamiatać je, aby nie dopuścić do ich zabrudzenia. Ale kiedy zamiatasz podłogi, w końcu mieszasz kurz i powoduje, że się rozprasza. To może znacznie utrudnić czyszczenie podłóg.

Zamiast używać miotły do ​​czyszczenia podłóg, użyj Swiffer. Wilgotne ściereczki chwytają kurz i brud zamiast po prostu go popychać. Zbierzesz śmieci z podłogi bez większego bałaganu.

Czyszczenie płytek ceramicznych. Użyj mopa z mikrofibry

Kiedy zmyjesz podłogę ceramiczną, mokra gąbka lub włókna będą zbierać brud, więc nie musisz się martwić o popychanie resztek. Jednak tradycyjny mop może po prostu wepchnąć brud w zakamarki podłogi, co może stworzyć niehigieniczne warunki i przyczynić się do powstawania plam.

Użyj mopa z mikrofibry, aby złapać brud z podłogi zamiast wsuwać go głębiej w płytkę. Podłogi szybko się posprzątają i możesz być pewny, wiedząc, że brud naprawdę zniknął, a nie tylko zniknął.

Czyszczenie płytek ceramicznych. Użyj zaczynu do czyszczenia i szczoteczki do zębów

Brudne fugi mogą sprawić, że podłogi będą wyglądać na brudne i stare, nawet jeśli płytki będą czyste i nowe. Nigdy nie używaj kwaśnych środków czyszczących, takich jak ocet lub nadtlenek, do czyszczenia zaprawy, ponieważ mogą one uszkodzić materiały. Pęknięcia w zaprawie mogą przeniknąć wodę i inne szkodliwe czynniki do płytki i uszkodzić podłogę.

Użyj środka czyszczącego przeznaczonego do zaprawy w połączeniu ze szczotką o miękkim włosiu. Szczoteczka rozluźni brud z zaprawy, a następnie środek czyszczący podąży za nim, aby usunąć brud. Skończysz ze świeżą i higieniczną zaprawą i wspaniale wyglądającymi podłogami z płytek.

Zaprawa cementowa jest trudna do czyszczenia

Innym delikatnym sposobem czyszczenia zaprawy jest użycie odkurzacza parowego. Para rozpuszcza brud i unosi go z zaczynu, ułatwiając utrzymanie go w czystości. Ciepło pary zabija również bakterie w zaczynie, dzięki czemu podłogi będą bardziej higieniczne.
W przypadku trudnych plam można użyć szczotki szorującej w połączeniu z odkurzaczem parowym, aby usunąć te ślady z zaprawy i płytki.

Niech podłogi dokładnie wyschną

W dawnych czasach używaliśmy mokrego mopa do czyszczenia naszych podłóg, a podłogi musiałyby wyschnąć przez około godzinę. Teraz wiemy, jakie szkody mogą wyrządzić naszym podłogom. Jeśli pozostawisz wodę na posadzce ceramicznej, pozostały brud może wyschnąć na miejscu, pozostawiając smugi i inne ślady na płytce. Jeśli komuś przypadkiem będzie chodzić po podłodze podczas suszenia, pojawią się również ślady stóp.

Podczas czyszczenia podłóg staraj się używać jak najmniej wody. Następnie upewnij się, że podłogi dokładnie wyschną, zanim ktokolwiek się do nich zbliży. Nie chcesz cofnąć czyszczenia, które wykonałeś.

Bądź na bieżąco z regularnym czyszczeniem, a podłogi z płytek ceramicznych pozostaną piękne i będą miały długą żywotność. Jeśli skończysz plamami, których nie możesz wydostać się – ani z kafelka, ani z zaczynu – wezwij specjalistów, aby poradzili sobie z zadaniem. Nie chcesz ryzykować uszkodzenia podłogi, używając szorstkich środków czyszczących lub szczotek do szorowania, które są nieodpowiednie dla płytek ceramicznych.

Jeśli podłogi z płytek ceramicznych wyglądają na matowe lub odbarwione, pomoc w pielęgnacji pustynnych płytek i fug może pomóc. Oferujemy profesjonalne czyszczenie podłóg z płytek ceramicznych, dzięki którym podłogi będą wyglądać jak nowe. Nasza usługa czyszczenia płytek i fug może usuwać głębokie plamy i przywracać kolor płytek, a także dezynfekować podłogi. Zadzwoń do nas już dziś, aby uzyskać wycenę czyszczenia podłogi z płytek lub dowiedzieć się więcej o naszych usługach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *